Co jeść, żeby schudnąć?

Co jeść, żeby schudnąć?

Zimą jemy więcej produktów bogatych w tłuszcz. Latem z powodu ciepła odczuwamy mniejszą potrzebę bogatych posiłków, obecność słońca sprowadza dobry humor, a sezonowe warzywa i owoce zjadane automatycznie pomagają zachować zdrowie przez najbliższe miesiące. Po długiej zimie, kiedy mniej się też ruszamy, każdy chciałby zrzucić kilka kilogramów, by bez wstydu móc pokazać się w krótkich spodenkach lub stroju kąpielowym.

Diety oferujące błyskawiczne schudnięcie przynoszą więcej problemów niż pożytku, często też wraca się po nich do punktu wyjścia lub dostaje się dodatkowe kilogramy. Warto postawić na długotrwałe efekty, które związane są także z dłuższym czasem potrzebnym na ich realizację.

Żeby schudnąć, warto stosować się do kilku podstawowych rad – przede wszystkim ruszać się. Nie od razu trzeba uprawiać sport, wystarczy codzienny spacer lub wieczorne ćwiczenia. Niektóre produkty warto od razu odłożyć na półkę z „nigdy więcej” – napoje gazowane, chipsy, słodycze. Nie wolno się głodzić, bo po tego typu wyczynach zazwyczaj wraca się do punktu wyjścia. To nie prawda, że cały czas należy sobie gotować ryż bez sosów i przypraw. Warto postawić na lekką i zdrową kuchnię azjatycką. Poznań gdzie jeść na pewno zadowoli najbardziej wymagających klientów. Ten, kto liczy na szybkie efekty, naprawdę może się mocno pomylić. Lepiej jeść pięć, sześć razy dziennie w małych ilościach, by nie czuć głodu, który skusi do podjadania. Nieprzemyślane diety mogą doprowadzić do spadku masy ciała, ale nie będzie się to odbywać równomiernie, tylko w wybranych partiach, niekoniecznie pożądanych. Dlatego te części ciała, które nam przeszkadzają, powinny być ćwiczone, aby właśnie stąd właśnie zniknął tłuszczyk. Zostanie on zastąpiony pięknie zarysowanymi mięśniami.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments