Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Mieszkając we własnym domu pragniemy odczuwać duży komfort i mieć we wszystkich pomieszczeniach przytulnie i miło, a co najważniejsze- ciepło. Naprzeciw wychodzą nam producenci wszystkiego, czego potrzebujemy do naszego domu, łącznie z tak bardzo pożądanym ciepłem. Służą do tego specjalne urządzenia, dzięki którym będziemy mieć ciepłą wodę do mycia i kąpieli a także ciepłe kaloryfery.

Ogrzej swój dom

Gdy nadchodzi zima coraz bardziej marzy nam się komfortowe ciepło w pomieszczeniach, w których przebywamy a w ciągu całego roku chcemy mieć ciepłą wodę np. do kąpieli i mycia naczyń, bez angażowania do tego naszego wysiłku.

Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w pompę ciepła, urządzenie, które raz na zawsze pozwoli nam pozbyć się zimna w domu i rurach do ciepłej wody. Decydując się na zakup takiej pompy musimy określić ilość osób, które będą korzystać z ciepłej wody, oraz ile metrów kwadratowych ma mieszkanie, które ta pompa ciepła ma ogrzać.

Cennik montażu

Cennik montażu jest ustalany indywidualnie. Brany jest pod uwagę szereg szczegółów, które są kluczowe w ustalaniu ostatecznej ceny. Żeby ustalić całkowity koszt pompy ciepła musimy wiedzieć jaki rodzaj tej pompy chcemy: czy to ma być pompa wodna, powietrzna, czy też głębinowa, pozioma, czy pionowa. Wartość samej pompy jest bardzo zróżnicowana. Dodając do tego montaż, zamkniemy się w około 30-60 tys. zł.

Na pozór instalacja takiej pompy może wydawać się kosztowna, ale biorąc aspekty komfortu i późniejszej eksploatacji okaże się, iż pomysł z pompą ciepła we własnym domu, to bardzo dobra inwestycja. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na mieszany pobór energii, czyli prąd plus energia słoneczna, lub opał plus energia słoneczna.

Jeśli wybieramy natomiast pompę ciepła glikol woda z kolektorem, to w zależności od tego, czy będzie to kolektor poziomy, czy pionowy również napotkamy różnicę w cenie, z czego tańszy montaż i eksploatacja będzie przy kolektorze poziomym. Między jednym i drugim cena wynosi 45- 60 tys. złotych.

Wszystkie liczby przedstawione są jako przybliżone, natomiast w celu ustalenia prawidłowej ceny potrzebujemy skontaktować się z podwykonawcą. Wówczas cena może okazać się dużo mniejsza niż tutaj przytoczona.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments