Większość społeczeństwa ma większy lub mniejszy problem ze wzrokiem. Jeżeli zauważamy, że nasz wzrok się pogarsza, wówczas chwytamy się każdej deski ratunku. Mimo że wadę wzroku nie można skorygować beż żadnej pomocy soczewek lub tez zabiegu chirurgicznego istnieją za tę pewne podstawowe sposoby, dzięki którym można samemu poprawić zdrowie oczu oraz sam wzrok.

Naturalne sposoby, które służą poprawie wzroku

Jednym z najlepszych naturalnych metod poprawy jakości wzroku jest zapewnienie oczom, tego, co potrzebują, aby zachować nadzwyczajnie zdrowie. Regularne spożywanie między innymi pokarmów bogatych w składniki odżywcze, a także witaminy pomogą utrzymać oczy — oraz również cały organizm — w najlepszej kondycji.

Preparaty na wzrok: witaminy i przeciwutleniacze

Warto również wspomnieć, że proste preparaty na wzrok jak witaminy i przeciwutleniacze pomagają w dużym stopniu poprawić wzrok oraz zdrowie oczu:

  • Witamina A — jej niedobór zaburza tworzenie się tak zwanego barwnika rodopsyną. Jest ona niezbędna do widzenia w warunkach słabego oświetlenia i w nocy)
  • Luteina

Luteina – w jaki sposób pomaga oczą

Luteina jest barwnikiem, który znajduje się w dużych ilościach w warstwie siatkówki, gdzie zawierające ten pigment komórki chronią oko przed nadmiernym i dużym natężeniem światła. Wiarygodne badania naukowe wykazały, że preparaty zawierające luteinę wspomagają ten właśnie proces, dzięki czemu w naturalny sposób przyczyniają się do poprawy ogólnej wzroku. Luteina jest przeciwutleniaczem, który występuje naturalnie w warzywach i owocach, na przykład: jarmuż, szpinak czy botwina.

Warto również zaopatrzyć siew tak zwany „pokarm dla oczu”. Ważne jest, aby dostarczać wzrokowi wiele witamin oraz przeciwutleniaczy, które mają wpływ na poprawę wzroku. Są to między innymi:

  • Marchew, szpinak, jarmuż oraz warzywa kapustne (witamina A i luteina)
  • Wątroba (witamina A), włącznie z olejem z wątroby dorsza
  • Cukinia, botwina brukselka (luteina)
  • Bataty oraz masło (witamina A)