Jak rozpoznać efektywny ekogroszek?

Jak rozpoznać efektywny ekogroszek?

W ostatnich latach ekogroszek stał się prawdziwym hitem w naszych domach. Jest to stałe paliwo, wytwarzane albo z węgla brunatnego, albo kamiennego, ale co najważniejsze przyjazny dla środowiska opał. Wysokoefektywny ekogroszek jest paliwem, które ma bardzo niską zawartość popiołu oraz siarki, wszystkie te składniki nie dostają się więc w znacznych ilościach do naszego środowiska naturalnego. Jak wybrać dobry ekogroszek i czym się sugerować przy jego zakupie?

Parametry ekogroszku

Wybierając opał do domu najczęściej sugerujemy się jego ceną, co nie do końca jest dobrą strategią, jeśli zależy nam na efektywnym działaniu paliwa. Aby komfortowo ogrzać budynek, konieczne jest zwrócenie uwagi również na inne parametry. Jednym z ważniejszych jest wskaźnik kaloryczności paliwa.  Wartość opałowa powinna być bezwzględnie dobierana zgodnie z zaleceniami, jakie określił producent kotła. Dobry ekogroszek jest określany tym mianem, kiedy osiąga wartość co najmniej 24 MJ/kg. W tym przypadku, im wyższa kaloryczność produktu, tym często wyższa cena, jednak w tym zakresie nie warto oszczędzać.

Kupując ekogroszek, zwróćmy również uwagę na zawartość jego popiołu, poziom zasiarczenia oraz wilgotność. Zawartość tych komponentów powinna być jak najmniejsza, aby umożliwić efektywne i ekologiczne spalanie się węgla. Opierając się na tych danych będziemy mogli cieszyć się dobrze i równomiernie ogrzanym domem, a przy tym nie przyczynimy się do nadmiernego zanieczyszczania naszego środowiska naturalnego.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments