Pozbywanie się bana

Pozbywanie się bana

Ostatnio na jednej z blogów firmowych, na którą trafiłem wpisując w wyszukiwarce „pozycjonowanie Bydgoszcz”, przeczytałem kilka ciekawych informacji na temat SEO i stron internetowych. Zaintrygowała mnie również tematyka bana, o której dziś napiszę.

Jak pozbyć się bana?

Jeżeli nasza strona została zbanowana lub kupiliśmy nową domenę, która okazała się posiadać tę „skazę”, pozbycie się kary jest bardzo trudne i nie zawsze możliwe. Naszym zadaniem jest przekonanie pracowników wyszukiwarki, że jesteśmy świadomi co się wydarzyło z domeną, w jakiej kwestii zawiniliśmy i jeśli jest to nasza wina, więcej takich błędów nie popełnimy. Wiele osób spisuje zbanowaną domenę na straty i już więcej się nią nie zajmuje. Dlaczego? Pozbywanie się tej kary to bardzo długi i żmudny proces. Najgorsze jest to, że i tak nie wiemy, czy nasze podanie (o tym później) zostanie pozytywnie rozpatrzone.

Chcąc przywrócić naszą stronę do indeksu wyszukiwarki, musimy zastanowić się, co było przyczyną jej zbanowania. Powinniśmy więc sprawdzić, czy nie były używane niedozwolone techniki pozycjonowania. Należą do nich:

– stosowanie ukrytych znaków i fragmentów tekstu na stronie

– duża ilość nienaturalnie wyglądających linków (farmy)

– przypadkowe i niemające najmniejszego sensu losowe znaki

– metoda cloackingu

Jeżeli już zidentyfikowaliśmy błędy, czas zabrać się za ich naprawę.

Kolejnym krokiem, jaki musimy wykonać chcąc przywrócić stronę do indeksu, jest wysłanie wiadomości e-mail do pracowników wyszukiwarki. Musimy w niej dokładnie opisać, co było źle (najlepiej poinformować, że jest się nowym właścicielem) i zapewnić, że wszystkie podejrzane elementy na stronie zostały usunięte. Należy pamiętać, że na tym etapie każda witryna będzie dogłębnie sprawdzana, dlatego nie ma sensu podawanie nieprawdziwych informacji.

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments