Suplementy co to jest?

Suplementy co to jest?

Każdy wie, że ludzki organizm do normalnej pracy potrzebuje witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Całą gamę ważnych składników, każdy człowiek otrzymuje codziennie wraz z jedzeniem, pod warunkiem, że zawsze stosuje zrównoważoną dietę. Niektóre witaminy są zasadniczo trudne do uzyskania w odpowiedniej ilości z naturalnych produktów. Na przykład, prawie niemożliwe jest spożywanie 10 kg marchwi lub 5 kg twarogu dziennie, a właśnie w takiej ilości wymienionych produktów występuje dzienna dawka witaminy A i wapnia. W tym przypadku na pomoc przychodzą suplementy diety.

Suplementy, co to jest?

Według Ustawy z 2006 r o bezpieczeństwie żywności i żywienia suplementy diety to „środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety, będące skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny”.

Historia dodatków biologicznych rozciąga się od czasów starożytnych, kiedy ludzkość poznała lecznicze właściwości niektórych roślin. Z biegiem czasu wiedza na temat korzystnych właściwości ziół i naturalnych minerałów rozwinęła się, praktyka różnych narodów przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu obecnie istnieje bogaty wybór licznych suplementów diety pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, aby utrzymać zdrową i prawidłową funkcję ludzkiego organizmu.

Suplementy diety dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, pastylek do żucia lub proszku do przygotowania napoju. Suplementy to zestaw pierwiastków śladowych, które uzupełniają dietę ludzką. Na stronie biogenix-bx.com/ można zamówić suplementy, których zadaniem jest wspomaganie procesów utraty kilogramów i rzeźbienia sylwetki. Osoby aktywne fizycznie powinny zadbać o wzmocnienie organizmu aby osiągnąć piękną i zgrabną figurę bez uszczerbku dla zdrowia.

Dlaczego tak ważne jest przyjmowanie suplementów diety?

W różnych krajach świata suplementy diety są bardzo popularne. W krajach o wysokim standardzie życia stały się integralną częścią zdrowego stylu życia ludzi. W wyniku badań przeprowadzonych przez dietetyków stwierdzono, że w diecie występuje znaczny niedobór białka, witaminy C, kwasu foliowego oraz witamin B1, B2, B6, D, półnasyconych kwasów tłuszczowych i mikroelementów.

Większość ludzi żyjących w metropolii często doświadcza ostrego niedoboru różnych witamin i składników odżywczych, na przykład:

  • Brak witamin z grupy B prowadzi do częstego stresu, zaburzeń nerwowych, depresji.
  • Niedobór jodu prowadzi do dysfunkcji tarczycy i układu sercowo-naczyniowego.
  • Niedobór żelaza prowadzi do anemii, powoduje ogólne osłabienie, zmęczenie.

Ludzie uprawiający sport, potrzebują więcej witamin B i C, a także witaminy P, które nie są wystarczające w zwykłych pokarmach. Całkowita nieobecność lub brak jakiegokolwiek elementu może prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego tak ważne jest utrzymanie ogólnego stanu zdrowia w dobrej kondycji i w razie potrzeby wzbogacenie diety o dodatkowe substancje. Niestety, nawet wzrost ilości spożywanych owoców i warzyw nie gwarantuje wzrostu witamin i składników odżywczych wchodzących do organizmu.

Należy pamiętać, że suplementy nie są lekami i nie zastępują jedzenia. Przede wszystkim może to być kompleks błonnika pokarmowego lub ekstraktów roślin leczniczych, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Suplementy diety pomagają aktywować wewnętrzne rezerwy organizmu, ze względu na jego skład bogaty w witaminy i minerały.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments