Wymiana opon w warsztacie

Wymiana opon w warsztacie

Opony to ważny element każdego pojazdu. Wraz z upływem czasu zużywają się. Kiedy bieżnik będzie miał głębokość 1,6 mm lub mniejszą, trzeba je wymienić. Należy umówić się w warsztacie wulkanizacyjnym również wtedy, jeśli ogumienie ulegnie uszkodzeniu, rozerwaniu lub zniekształceniu. Także dobre opony podlegają wymianie. W naszym klimacie większość użytkowników wymienia je dwa razy w roku.

Wymiana opon w warsztacie

O ile typ opon – zimowe bądź letnie – nie podlega weryfikacji, to ich stan już tak. Jej miejscem są przeglądy rejestracyjne. Diagnosta może zakwestionować stan pojazdu ze względu na uszkodzenie lub niewłaściwy rodzaj.

Chcąc zmienić typ opon lub wypełnić zalecenia diagnosty, należy udać się do warsztatu wulkanizacyjnego. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż zmienianie opon samemu, szczególnie jeśli nie posiada się odpowiedniego sprzętu.

Na wizytę najlepiej umówić się z wyprzedzeniem. Szczególnie w okresie sezonowej zmiany opon w serwisach tworzą się kolejki i swojej sprawy nie da załatwić się „od ręki”.

Warto poinformować fachowca o występowania czujników ciśnienia i ewentualnych, dotychczasowych problemach z eksploatacją ogumienia. Mechanik może zaproponować wymianę wentyla lub inne usługi w razie konieczności, na przykład prostowanie felgi. Przy okazji powinien sprawdzić oponę pod kątem różnych uszkodzeń.

Warto sprawdzić czy po założeniu koła zostało ono dokręcone kluczem dynamometrycznym i odpowiednio napompowane. Zdarza się, że osoby obsługujące wymianę opon, nie zwracają uwagi na wskazania producenta.

Opony można wymienić np. tutaj: https://autocentrumlublin.com/wulkanizacja

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments