Dieta XX! Wieku cz.1

Dieta XX! Wieku cz.1

Dieta polegająca na spożywaniu gotowych dań z mikrofalówki, ciasteczek w szeleszczących opakowaniach, kolorowych napojów z dużą ilością cukru oraz fast-foodów to ten rodzaj jedzenia, który nie działa na naszą korzyść, a niestety coraz częściej musimy się z nią mierzyć.

a szczęście nasza świadomość żywieniowa jest coraz większa i coraz częściej sięgamy po takie diety, które nie tylko nie rujnują nam zdrowia, ale dają nadzieję na przywrócenie go. Wśród nich dużą popularnością cieszą się oczyszczające diety warzy wno-owocowe, do których należy m.in. dieta dr Dąbrowskiej.

Dieta ta ma na celu przywrócenie zdrowia w oparciu o naturalne mechanizmy samoleczenia uaktywniające się w momencie całkowitego oczyszczenia organizmu. Według dr Dąbrowskiej takie oczyszczenie można uzyskać po „zaliczeniu” postu owocowo-warzywnego, w trakcie którego organizm wykorzystuje jako źródło energii, znajdujące się w nim zdegenerowane i nieprawidłowe komórki. W okresie głodu (postu) dochodzi też do redukcji tkanki tłuszczowej, usuwania bezwartościowych złogów komórkowych, zdegenerowanych tkanek oraz komórek, w których są toksyny.

DIETA DR DĄBROWSKIEJ SKŁADA SIĘ Z DWÓCH ETAPÓW:

ETAP PIERWSZY (zalecany czas trwania: od 10 do 40 dni)

– dozwolone jest spożywanie wyłącznie niskocukrowych owoców i niskoskrobiowych warzyw.

Etap drugi (zalecany czas trwania: do końca życia)

– dozwolone jest spożywanie wyłącznie produktów o niskim stopniu przetworzenia.

Aby przy wykorzystaniu tej niezbyt długiej listy produktów dozwolonych w pierwszym etapie skomponować aromatyczne i pełne smaku dania, można w sposób dowolny korzystać z takich przypraw, jak: zioła (np. bazylia, oregano), cynamon, kardamon, chilli, curry, kurkumę, pieprz, sól, imbir oraz gałka muszkatołowa. Duże pole do kulinarnych eksperymentów daje też wykorzystanie różnego rodzaju obróbki termicznej.

W przykładowym menu diety etapu pierwszego pojawiają się takie propozycje, jak: pieczone kotleciki (np. z kalafiora), lasagna z cukinii, wegański gulasz, zupa krem, beztłuszczowy bigos, zapiekane jabłka z cynamonem czy pizza z kalafiora.

Nieodłącznym elementem takiej diety jest odpowiednie nawodnienie organizmu zakładające wypijanie od 2 do 3 litrów płynów dziennie, w skład których wchodzi niskozmineralizowana woda, herbata ziołowa i owocowa oraz koktajle owocowo-warzywne.

Warzywa dozwolone w etapie pierwszym:

KORZENIOWE (NP. PIETRUSZKA, BURAK, MARCHEW), KAPUSTNE (NP. KALAFIOR, JARMUŻ, KAPUSTA BIAŁA), GREJPFRUTY CEBULOWE (NP. CEBULA, POR), LIŚCIASTE (NP. SAŁATA, RUKOLA, BAZYLIA), DYNIOWATE (NP. CUKINIA, DYNIA), PSIANKOWATE Z WYJĄTKIEM ZIEMNIAKÓW (NP. POMIDORY, PAPRYKA), KISZONKI (NP. OGÓRKI, KAPUSTA)

Owoce dozwolone w etapie pierwszym:

JABŁKA,  JAGODY, GREJPFRUTY, CYTRYNY

SPIS TREŚCI

Dieta XX! Wieku cz.1


http://psiafryzurka.pl/dieta-xx-wieku-cz-2/
http://psiafryzurka.pl/dieta-xx-wieku-cz-3/

Facebook Comments
2 comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments