Jak prać buty?

Pielęgnacja butów to bardzo ważna rzecz, ponieważ dzięki temu się one nie niszczą i przedłuża się ich żywotność. Czasami jednak buty się brudzą i trzeba je dokładnie wyczyścić. Własnoręczne działania okazują się być niewystarczające, ponieważ na butach znajduje się np. zaschnięte błoto. W takich przypadkach można zdecydować się na wypranie butów w pralce, jednak nie powinno się ich tam umieszczać bez odpowiedniego zabezpieczenia. Niedozwolone jest wrzucenie butów do pralki na takiej zasadzie jak ubrania, gdyż wtedy się one zniszczą i nadawać będą się jedynie do wyrzucenia, a właściciel będzie zmuszony do zakupienia nowych.

Buty markowe

Buty markowe

W jaki sposób prać buty?

Buty można prać na kilka sposobów. Przede wszystkim należy wyciągnąć z nich sznurówki i namoczyć je w wodzie, aby usunąć z nich zewnętrzną warstwę brudu. Buty przed wrzuceniem ich do pralki należy oczyścić mokrą gąbką lub delikatną szmatką. Nie powinno się ich umieszczać w pralce bez wcześniejszego oczyszczania, gdyż naniesie się tam dużo piasku lub błota. Z butów powinno się też wyjąć wkładki, a pralka musi być nastawiona na dość krótki czas prania, najlepiej jeśli będzie to maksymalnie 30-minutowe pranie. Poza tym należy zastosować niską temperaturę, np. 30 stopni.

Dobór odpowiednich ustawień

Buty, które można zakupić pod adresem https://atamanshop.pl/pl/3961-buty-markowe muszą być bardzo starannie pielęgnowane, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Stosować można specjalne woreczki na buty, w których są one umieszczane, tak aby można było je bardzo dobrze wyczyścić i usunąć z nich zanieczyszczenia, bez ryzyka uszkodzenia obuwia. W trakcie prania powinno się zrezygnować z wirowania, a w ustawieniach najlepiej wybrać niskie obroty (np. 400 na minutę). Niektórzy decydują się na zastosowanie starych poszewek od poduszek, gdy nie mają pod ręką woreczków na buty, taki sposób na pewno przyniesie korzystne rezultaty. Po wypraniu warto skupić się na precyzyjnym wysuszeniu butów, można do tego użyć suszarki do włosów.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments