Odzież uliczna

Odzież uliczna

Odzież uliczna – dla kogo jest?

Prężnie rozwijający się przemysł ubraniowy tworzy nam coraz to nowsze trendy i style i daje możliwość odnalezienia własnego gustu. Trendy, które trafiają do nas nie tylko z wybiegów modowych, ale i z eksperymentów w mediach są coraz bardziej złożone i wymyślne. Odzież uliczna również stanowi pewnego rodzaju odłam, i choć rzadko jest kojarzona z modą, wciąż ulega innowacjom pozwalającym jej wkraść się do świata mody. Przyjęło się, że – jak wskazuje nazwa, odzież uliczna to proste i wygodne ubranie codzienne, złożone między innymi z bluz czy koszul dresowych. Odzież uliczna jednak to nie tylko ubrania dresowe – to również odzież sportowa, kominiarki i czapki oraz kurtki. To rodzaj odzieży, który nadaje się między innymi dla sportowców oraz kibiców – ze względu na rodzaj materiałów oraz wygodę użytkowania.

Zależy odzieży ulicznej to między innymi:

  • Wygoda
  • Posiadanie stroju odpowiedniego do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, związanych między innymi ze sztukami walki
  • Posiadanie wyjątkowych, dobranych indywidualnie wzorów
  • Niezbyt wygórowana cena ubrań

Czy odzież uliczna może być bardziej ekstrawagancka?

Odzież uliczna

Odzież uliczna

Choć uznajemy ten styl ubierania się za coś związanego ze sportem i wygodą, z powodzeniem można wykorzystać je w bardziej przemyślanych kreacjach. Szczególną popularnością cieszą się duże męskie bluzy dla kobiet – otoczone krótką bądź długą spódnicą prezentują się zdecydowanie bardziej ekstrawagancko niż w swojej klasycznej i prostej odsłonie. Czapki z daszkiem także cieszą się ogromną popularnością – zarówno w przypadku odsłon bardziej eleganckich, jak i prostych codziennych stylizacji. Kolejnym elementem powracającym do łask są torby typu nerka – przewieszone przez pas lub ramię.

Odzież uliczna dla dzieci

Ten rodzaj ubioru jest idealny także dla dzieci, szczególnie tych, które spędzają większą część dnia w ruchu – zarówno młodzi sportowcy, jak i odkrywcy. Ubrania tego typu są odpowiednie do zabawy i sportu, a dziecko czuje się w nich o wiele bardziej komfortowo i zwiewnie. Nadają się oczywiście zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

 

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments