Roślina Roku – Czystek cz.2

Roślina Roku – Czystek cz.2

ODPORNOŚĆ NA CHOROBY

Z badań wynika, że czystek jest rośliną nie do zastąpienia, gdy chodzi o wzmocnienie systemu immunologicznego. Nie istnieje na świecie roślina silniejsza w tym kontekście.

Regularne picie herbatki z czystka sprawia, że z organizmu „wyciekają” metale ciężkie, jakimi są obdarowywani mieszkańcy dużych miast. Dzięki temu mamy szansę pozbycia się toksyn, które atakują organizm „z ukrycia”.

Czystek jest doskonałym środkiem na choroby skórne typu egzema, trądzik, (łupież, grzybica, opryszczka.

Ma wyjątkową zdolność antyoksydacyjną, na skutek czego nie tylko zniszczeniu ulegają wolne rodniki, które rujnują nasze zdrowie, ale również hamowany jest typ enzymu rozkładającego kolagen.

Czystek uodparnia gruczoły potowe na kleszcze. Po 2-3 tygodniach regularnego picia 3 razy dziennie tej herbatki nasze ciało zyskuje zapach (trudno wyczuwalny dla nas samych), który odstrasza kleszcze. Z różnych badań wynika też, że substancje znajdujące się w czystku ograniczają dodatkowo aktywność krętków boreliozy.

Czystek jest najlepszym dezodorantem naturalnym, bo usuwa przykry zapach potu, a także usuwa nieprzyjemny oddech z ust.

ŚRODEK AKTYWNY: POLIFENOLE

Co takiego jest w czystku, że osiemnaście lat temu stał się rośliną roku? Otóż polifenole! Są to substancje występujące naturalnie w roślinach. Do najlepszych naturalnych źródeł polifenoli należą: winogrona, wino, piwo, jagody, zielona herbata, oliwa z oliwek, orzechy oraz kakao. Największe ich stężenie znajduje się w skórce owoców, a dieta bogata w polifenole ma ścisły związek ze zmniejszoną zapadalnością na choroby układu krążenia, a nawet na nowotwory.

Jednak to czystek bije wszelkie rekordy jeżeli chodzi o ilość polifenoli. Jak wynika z praktyki, potrafią one dać sobie szybko radę z infekcjami. W roku 1999 w Niemczech zbadano tysiące wirusów wydalających się podczas kichania. Wykorzystano probówki z ekstraktu z czystka i stwierdzono mocno zredukowaną ilość tych wirusów właśnie w probówkach już w ciągu jednej doby.

W roku 2005 udokumentowano powtórnie skuteczność czystka w walce z wirusami, a w roku 2007 potwierdzono wyniki badań wskazujących na wrażliwość wirusów grypy na czystek. Jak odnotowano, czystek ma 100 razy silniejsze działanie niż Tamiflu!

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments